Tarihçe

1970 yılında tres örgü konusunda çeşitli makineler üretmek ve birçok sektöre hizmet vermek amacıyla ilk atölyemiz kurulmuştur. Geçen yıllar içinde ileri görüş düşüncesiyle sadece makine üretmekle kalmayıp sektöründe Türkiye ve dünyada birçok yeniliğe imza atmıştır.

Bu bilgi birikimi ve teknolojiye ayak uydurma çabası ile atölye düşüncesinden sıyrılıp 2008 yılında AR-ER TRES MAKİNE olarak daha kapsamlı bir üretici firma haline gelmiştir.2017 yılında ise firmamız kurumsallaşmasını tamamlayarak, ihracat ve üretim konularında profesyonel hale gelmiş ve ARER TRES ÖRGÜ MAKİNELERİ SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ. ünvanını alarak şirketleşmesini tamamlamış dünya çapında üretici bir firma olmaya devam etmiştir.

Firmamız uzman personeli ile haftanın 7 gün 24 saat müşteri memnuniyeti için teknik hizmet vermektedir.

Firmamız tekstil yan sanayi, ayakkabıcılık, denizcilik, otomotiv, inşaat, sağlık, elektrik-elektronik, tv, kuyumculuk, vs sektörlerinde bel lastiği, biye-kordon-şerit, kemer, çanta sapı, ayakkabı bağı, ayakkabı dikiş ipi, ameliyat dikiş ipi, jaluzi ipi, tv anten kablosu, ütü kordonu, tekne halatı, kurtarma halatı, kurşunlu halat, motor ipi, paraşüt ipi, benzin hortumları, lpg hortumları,amyant iplikleri salmastra (kare-yuvarlak), camelyaf makaron, şase bağlantı kabloları, sıcak su-soğuk su hortumları (şofben hortumları),doğalgaz hortumları (flexible) vs üretimi yapan makineler imal etmektedir.Bunun dışında isteğe bağlı olarak birçok özel tres örgü makineleri de üretmektedir.

Hemen hemen Türkiye’nin her ilinde makinemiz bulunmakta ve sayısı kuruluşundan itibaren 10.000’i aşmış durumdadır.Kalitemiz, kullanılan malzeme ve servis imkanlarımız sayesinde makinelerin ömrü uzun olup bu sayı her geçen gün artmaktadır.

Vizyonumuz

Türkiye’de tres örgü makineleri imalatında örnek firma olmaya devam edip yurt dışında da ses getirebilmektir.

Misyonumuz

Hızla gelişen teknolojiyi takip edip sektöründe yeniliklerin öncüsü olarak müşterilerine tres örgü alanında en iyi çözümleri sağlamaktır.